Vabilo na brezplačen program »Veščine za starše prednajstnikov«

“Ne bom tega delal.” zaključi 8 letnik na pol leže na stolu.

Na mizi ima delovni zvezek, kjer ga čakajo nerešene naloge.

Sploh ne vem, kako mu uspe tako ‘ležati’ na stolu. Na obrazu ima izraz, ki je na pol obupan, na pol posmehljiv.

V meni narašča bes. Se opravičujem, da tako pišem ampak bojim se, da se enkrat ne bom mogla zadržati in bom potegnila tisti stol, da bo mulc padel pod mizo.

Tega še nisem nikoli naredila in si tudi ne želim. Zato vam pišem.

Mislim si, da z otrokom ni nič narobe in da sama ne vem, kako naj drugače. Potem vse skupaj pustim, ne zgodi se nič. Ali pa se začnem dreti nanj. Zadnjič sem mu v besu rekla, da ne bo imel druge možnosti, kot da postane klošar.

In mi je odgovoril: “Saj je to tudi poklic.”

Tu raje ne bom nadaljevala.

Lahko vam samo še povem, da je nedelja zvečer in se počutim, kot da vikenda ni bilo!

Zgodba mame, ki sem jo prejela na mail, je zgodba, ki se nas dotakne. Vsi starši se kdaj znajdemo v poziciji, ko se nam pomešata bes in nemoč. Temu se reče obup.

Zakaj v takih zgodbah recepti ne delujejo. Recepti v smislu: naredi to in to, pa bo ok. Ne delujejo, ker ni bistvo v tem, kaj mi naredimo. Bistvo je v tem, s kakšnimi prepričanji in občutki mi gradimo odnos z našim otrokom. Ali se sploh znamo uglasiti z njegovim “ne bom tega delal” in se odzvati na to iz stabilne pozicije odrasle osebe? Ali nam že ob tem stavku zmanjka notranje moči in rečemo: “Kaj pa naj, če noče?” Velikokrat ob takem stavku v sebi cepetamo, kot mali otrok. Nemočni, jezni, zrušeni.

Brezplačno za starše pred najstnikov

• Ste po srcu starši, ki vam je mar?

• Ste raziskovalci?

• Želite živeti polno in v zavedanju?

• Želite razumeti sebe in svoja vedenja?

• Želite s svojim otrokom povezan odnos in več miru?

• Želite imeti vpliv na svojega otroka? Imate otroke stare od 7 do 10 let – prednajstnike?

Potem se čimprej prijavite na BREZPLAČNI, štiritedenski program:

Veščine za starše prednajstnikov.

Začnemo v petek, 8. marca 2024 in se dobivamo vsak petek do 29. marca 2024, od 18.00 do 18.45.

Ojej, nimaš časa v tem času? Nič hudega, ves mesec bodo na voljo posnetki

.