V petek, 1. 3. 2024, se je že drugo leto na naši šoli zgodila filmska noč oz. filmski večer. Učenci izbirnega predmeta Filmska vzgoja 1 so si ogledali nekaj izbranih filmov iz repertoarja nagrajenih filmov različnih žanrov, osmošolci (FVZ 2) pa so na delavnici spoznavali tehnike snemanja in montaže animiranega filma. Zvečer smo naročili pice in si skupaj ogledali film, po katerem so se sedmošolci (polni vtisov) poslovili, osmošolci pa nadaljevali druženje v filmsko noč. Naslednji dan so osmošolci  uspešno zaključili montažo svojega filma. V tem tednu se bomo pri pouku pogovorili o naših izkušnjah in ogledane filme predstavili še drugim.

Imeli smo se super in bomo tak večer (in jutro) zagotovo ponovili.

Mentorici obeh skupin: Andreja Molan (FVZ 2) in Jasmina Pecić Tagliaferri (FVZ 1).