Na naši šoli (razrednja stopnja – Center) bo v času od 17. 4. do 21. 4. 2023 potekal EKO teden. Kaj bomo počeli v tem tednu?

1. Spet se spomnimo, da na naši šoli pijemo vodo iz pipe! Izkoristimo privilegij, da imamo tako dobro vodo. Zakaj je že koristno, da imamo svoje “flaške”? Če jo je kdo pozabil doma, je ta teden odlični čas, da jo prinese nazaj v šolo.

2. Cel teden bomo še posebej pozorni na ugašanje luči in ostalih aparatov, ki so velikokrat priklopljeni po nepotrebnem. Tako doma kot v šoli.

3. 22. 4. 2023 je Dan Zemlje – v Eko tednu bomo temu namenili ure likovne umetnosti in čas v podaljšanem bivanju (učenci rišejo darila za Zemljo, izdelajo strip na to temo, izdelajo eko izdelke – premisli, recikliraj – iz odpadne embalaže).

4. V petek, 21. 4., bo potekala menjalnica igrač.

5. V času od 18. 4. do 20. 4. bo potekala zbiralna akcija papirja. Razred, ki bo prinesel največ papirja, bo nagrajen s sladoledom. Denar bo namenjen šolskemu skladu, iz katerega se črpajo sredstva za izlete, avtobusne prevoze …