Učenci in učitelji OŠ Janeza Puharja Kranj – Center smo tudi v letošnjem šolskem letu 2023/24 spet sodelovali v iEARN mednarodnem projektu Holiday Card Exchange, pri katerem si šole različnih držav med seboj izmenjajo praznične in novoletne voščilnice. V mesecu novembru in decembru smo sodelujoči učitelji in učenci razredne ter predmetne stopnje sodelovali pri izdelavi voščilnic. Najprej smo izdelali lepe voščilnice ter napisali voščila in novoletne želje v slovenščini, nato smo jih opremili še z voščili v angleškem jeziku. Nekateri učenci iz 8. in 9. razreda so celo napisali kratko besedilo o naši šoli, o mestu Kranj, drugi pa so želeli povedati več o sebi ali slovenskih običajih. Poleg voščilnic smo na koncu v kuverte priložili še nekaj promocijskega gradiva o znamenitostih Slovenije.

Tokrat smo voščilnice poslali v Belorusijo, Rusijo, Tajvan, Pakistan in Slovenijo. Pri izdelavi voščilnic smo zelo uživali, še bolj pa smo se v januarju veselili voščilnic iz dopisniških držav. Navdušeno smo z veseljem prebrali vsako voščilnico.

Prejete voščilnice so razstavljene na hodniku OŠ Janeza Puharja Kranj – Center.

Koordinatorica projekta: Darja Mur