Spoštovani starši!

Sporočam vam, da šolo obiskujeta učenec in učiteljica, ki imata visoko intoleranco na arašide in indijske oreščke. Zdravstvene težave nastopijo ob minimalni prisotnosti teh dveh alergenov, tudi takrat, ko govorimo samo o sledovih. Ob vdihu zraka, v katerem je bil prašni delec arašida ali indijskega oreščka, nastopi anafilaktični šok – življenje ogrožajoče stanje. Huda alergijska reakcija prizadene celotno telo! Razvije se alergijski šok z nenadnim padcem krvnega tlaka, hkrati pa se zožijo dihalne poti. Razredničarke so učence s to pomembno informacijo že seznanile.

V šolo je prepovedano prinašati hrano z arašidi in / ali indijskimi oreščki in hrano v kateri so sledovi le-teh.

Ob posebnih situacijah (športni dan, rojstni dan …) učenci v dogovoru z učiteljicami lahko prinašajo hrano. Prosim, da doma preverite, da hrana ne vsebuje sledov arašidov ali indijskih oreščkov.

HVALA!

Več informacij o tem si preberite na spletni strani:

Vodja šole: Marijana Kavčič