FILMSKA NOČ 2022/23

Letos na naši šoli prvič izvajamo izbirne predmete filmske vzgoje. Mentorici 7. in 8. razredov sva se odločili, da bova del pouka izvedli v okviru filmske noči, ki je potekala s petka, 17. 3., na soboto, 18. 3. 2023.

15 učencev se je odločilo, da bodo prespali v šoli in se pri tem seznanili z osnovami pisanja scenarijev in snemanja filmov. Nastalo je precej dobrih filmskih sinopsisov in osnutkov scenarijev, ki čakajo na snemanje v prihodnjih mesecih. Po formalnem delu pa je bilo na vrsti sproščeno druženje in seveda ogled filmov do pozne noči.  Najbolj zanimivo je bilo to, da smo spali kar na tleh v učilnici slovenščine in smo se ob filmih lahko sladkali, jedli prigrizke, za večerjo pa smo dobili pico.

Veliko smo se naučili, videli kar nekaj filmov in zagotovo bomo takšno noč ponovili.

Mentorici Andreja Molan in Jasmina Pecić Tagliaferri

Bilo je fino, dobro je bilo za jesti, filmi so bili dobri. Maruša, 8. e

Hrana je bila super, vendar mi je bilo malce dolgčas, ker sem večino filmov že videl. Kristian, 8. d

Bilo je super. Zvečer je bilo OK, zjutraj pa sem skoraj zaspala. Ponoči mi je bilo vroče. Kristina, 8. e