Naša slovenska otroška pesnica in pravljičarka ANJA ŠTEFAN je letošnja nagrajenka Prešernovega sklada, zato smo na naši podružnični šoli Primskovo proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku posvetili prav njej.

Anja Štefan je napisala veliko otroških pesmi, pravljic in ugank. Zaslužna je tudi za oživitev in objavo številnih slovenskih ljudskih pripovedi v revijah Ciciban, Cicido in slikanicah. Za svoja dela je prejela že mnogo nagrad. Anja Štefan je slovenskim otrokom in prihodnjim rodovom ustvarila veliko kulturno dediščino.

Učenci so v mesecu januarju pogosto prebirali Anjine pravljice, pesmi in uganke. Za šolsko proslavo so se jih tudi naučili. Nekateri med nami so predstavili celo svoje pesnitve … Svoja likovna poustvarjanja pa so razstavili v šolski avli.