RAZIGRAN UŽIVAJ DAN je bila osrednja tema letošnjega Tedna otroka®, ki se je začel v ponedeljek, 4. oktobra 2021. Kot protiutež posledicam epidemije COVID-19 smo želeli poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja, zato smo se v Tednu otroka tokrat posvetili igri in igranju.

Poslanico, ki je bila v stripu, je pripravil Boštjan Gorenc – Pižama, ilustriral pa jo je Jaka Vukotič.

Ključna sporočila so bila:

• igra ti pomaga razvijati domišljijo,
  • igra ti krepi telo,
  • igra spleta prijateljstva,
  • igra nas povezuje.

V tednu otroka smo na podružnici Primskovo “dihali” z igro:

• izdelovali smo igrače,
  • se šli zanimive didaktične in športne igre,
  • naredili anketo o priljubljenosti iger in igrač,
  • pisali pesmi in spise o igri in prijateljstvu,
  • se veliko igrali,
  • šolo okrasili s stopali (akcija Razigrani koraki),
  • priredili razredno tekmovanje v hitrostnem sestavljanju Rubikove kock,
  • zbirali igrače.

Zbiralna akcija igrač je bila zelo uspešna, saj smo pridobili kar nekaj novih igrač. Hvala vsem, ki ste jih poklonili svojemu razredu!

V petek, 8. oktobra, pa so bili prvošolci sprejeti v šolsko skupnost. Obiskal jih je ravnatelj, gospod Klemen Markelj.

Zaradi zdravstvene situacije se žal niso mogli podružiti s starejšimi učenci, kot je bila to vsako leto navada. So pa praznovali kar v razredu.

Pravilno so odgovorili na nekaj vprašanj predstavnici šolske skupnosti, učiteljici Nuši, zapeli pesmico, ter obljubili:

• da se bodo pridno učili,
  • da bodo skrbno pisali domače naloge,
  • da bodo skrbeli za svoje šolske potrebščine,
  • da bodo poslušali učiteljice,
  • da bodo prijazni do sošolcev.

Prvošolci so v znak dobrodoščice prejeli “medalje” z logotipom naše šole.

Učiteljica Katarina jim je zaigrala predstavo na prav posebno gledališče kamišibaj “O starki, ki je živela v steklenici za kis”.

Razstavo o našem Tednu otroka si lahko do jesenskih počitnic ogledate pred našo garderobo.