V petek, 27. 5., smo se popoldan z nekaterimi učenci odpravili v Mengeš na 17. Festival otroške poezije. Festival poteka ob ruševinah sv. Lovrenca na hribčku Gobavica (blizu Mengeške koče). Na natečaju sicer sodelujemo že več let, vendar smo se tokrat prvič predstavljali z imenom OŠ Janeza Puharja Kranj – Center. 

Vzdušje je bilo poletno in prijetno. Zbralo se je okoli 40 mlajših in starejših ljubiteljev poezije in poslušali smo pesmi, ki so jih napisali otroci vseh starosti. Našo šolo so zastopali Nina Hančič, Taj Djukić, in Jakob Brenard iz 8. d ter Brigita Praček iz 8. č razreda. 

Festival sicer ni namenjen tekmovanju, vseeno pa organizatorji vsako leto pohvalijo in knjižno nagradijo mlade pesnike, ki so s svojimi pesmimi izstopali. Z naše šole so pohvalili: Majo B. Ganzitti (8. č), Tairo M. Podjavoršek (8.č), Rebeko Trojar (8. e). Ana Štular (9. č) je zasedla drugo mesto, prvo mesto in posebna nagrada pa sta šla Emi Hostar (9. č).

Vsem nagrajenim in nastopajočim iskreno čestitamo!

Mentorici Barbara Baša in Andreja Molan