V sredo, 18. maja, smo se popoldan starši, otroci in učitelji zbrali na vrtu matične šole OŠ Janeza Puharja in prisluhnili trem pevskim zborom.

Pod vodstvom učiteljice Nuše Juvan so nastopili učenci razredne stopnje s Primskovega. Ubrano so zapeli pesmi Polžek, Čin čin čin Drežnica, Mačke in psi ter Kdo živi v tej hišici. Sledil je prisrčen nastop pevskega zbora razredne stopnje na Centru pod vodstvom učiteljice Jasmine Pecić Tagliaferri. Zapeli so Svetlo noč, Zlato rožo in Pomlad. Pri zadnji pesmi, Moja dežela, so se jim pridružile tudi nekatere članice mladinske pevske skupine s predmetne stopnje, ki so nato nadaljevale s samostojno predstavitvijo, in sicer so zapele še Beli cvet, Zemlja pleše in ob pomoči kitarista še pesem Svet je tvoj.

Na koncu sta mlada voditelja, ki sta svoje delo odlično opravila, napovedala še skupno pesem o Piki Nogavički, s katero so se otroci poslovili od poslušalcev.

Prireditev je potekala v prijetnem vzdušju in z njo začenjamo z novo tradicijo na naši šoli.

Vsem nastopajočim in njihovim mentoricam pa iskrene čestitke za dobro izveden nastop.

Zapisala Andreja Molan