V galerijskem prostoru Zavoda za turizem in kulturo Kranj od 20. januarja do 5. februarja 2022 poteka razstava likovnih del sedmošolcev in osmošolcev OŠ Janeza Puharja Kranj – Center.
Ogled je možen vsak delovnik in tudi med vikendom od 9:00 do 18:00.

Učenci so pod mentorstvom likovne pedagoginje Sandre Sever ustvarili avtoportrete v tehniki barvnih svinčnikov in flomastrov, zbranih pod naslovom »Jaz v kontrastu«. Spoznavali so barve in barvne kontraste, osredotočili so se na količinski kontrast v kombinaciji s smiselno uporabo črtnih vrednot in površin, zlitih v črno-belo ozadje. V vsakem likovnem delu lahko prepoznamo tudi osebno noto posameznega učenca, njegov »jaz«. Nastala so kvalitetna likovna dela, zato smo jih nekaj zbrali, da se predstavimo tudi širši javnosti. Razstava je vredna ogleda in bomo zelo veseli vsakega vašega obiska v galeriji.

Lepo povabljeni na ogled razstave!

sedmošolci in osmošolci OŠ Janeza Puharja Kranj – Center ter

mentorica Sandra Sever, profesorica likovne umetnosti